About

Cześć,photo.png

Jestem Sylwia i stworzyłam tego bloga, ponieważ języki obce to moja pasja, którą chciałabym się z wami dzielić. Skończyłam filologię turecką, a samodzielnie uczę się kilku języków. Ciągle próbuję nowych metod i uwielbiam wyszukiwać nowe materiały, strony do nauki, a nad samymi ćwiczeniami językowymi potrafię spędzać wiele godzin. Uważam, że znajomość języka obcego otwiera wiele dróg i sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na świat. Ucząc się języka, zauważamy że to nie tylko sposób komunikowania się, ale i myślenia, odbierania świata i rzeczywistości.

Języki bliskie mojemu sercu, to przede wszystkim język turecki, którego uczyłam się na studiach i mieszkając kilka miesięcy w kraju. Uważam, że brzmi niesamowicie, a gramatyka jest niezwykle wygodna i ciekawa. Na pewno napiszę o nim nie raz. Odkąd miałam 13 lat w mojej głowie był również język norweski. Zawsze byłam oczarowana tym jaki jest dźwięczny lekko szemrzący. Nigdy natomiast nie byłam fanką języka angielskiego – jasne, znam go całkiem dobrze, jest przydatny i ostatnio używam go częściej niż polskiego, jednak prawda jest taka, że nie wiążą się z nim żadne emocje, nie czuję podekscytowania na myśl o używaniu go (co dzieje się w przypadku norweskiego czy tureckiego). Obecnie najwięcej uwagi poświęcam językowi francuskiemu.

Do tej pory uczyłam się języków takich jak: arabski, perski, islandzki, niemiecki, azerski. Do perskiego i arabskiego raczej już nie wrócę, jednak islandzki i niemiecki ciągle są na mojej liście. Z innych języków, na które kiedy mam nadzieję przyjdzie czas, to niderlandzki, duński i fiński.

Poza językami uwielbiam jogę, na którą staram się znaleźć czas kilka razy w tygodniu, uwielbiam czytać książki i oglądać seriale, co w sumie i tak staram się robić w językach obcych 🙂

 

Advertisements