Uncategorized

Nowości na blogu

Hej, hej!

Sporo się ostatnio u mnie zmiania, więc i bloga ta fala ominąć nie mogła. Jak pewnie zauważyliście, zmieniłam (znowu) nagłówek i kolory bloga (graficzka ze mnie marna, więc sząłu nie ma, ale jest czysto), róż i jego odcienie to nie moje klimaty (jednak), więc będzie zielono (wbrew szarości, którą mamy za oknem).

Wygląd to jednak nie wszystko, a wręcz mało istotny szczegół, bo najwięcej zmian wprowadzić chcę w treści bloga.

Przede wszystkim w kategoriach u góry i w zdjęciach po prawej stronie wyodrębniłam trzy główne tematy, którymi chcę się zajmować. W planach mam tworzenie lekcji z języka: francuskiego, tureckiego i szwedzkiego. Dodatkowo planuję rozwinąć sekcję całej Skandynawii, czyli podróże, historię (nie tylkio Szwecji czy Norwegii, ale też dodać coś o Islandii, Wyspach Owczych itd. )Wszystko to, co nie dotyczy języka szwedzkiego czy norweskiego znajdziecie w zakładce: moroszki 🙂

Image result for moroszki

Te nordyckie maliny są dla mnie niejako symbolem północy i stwierdziłam, że to idealna nazwa. Po prostu. Są piękne, pyszne, wyglądają troszkę jak atomy, a sama nazwa kojarzy mi się z różnorodnością (nie wiem czemu).

Mój świat zdecydowanie nie kończy się jednak na Skandynawii, tureckim czy francuskim, dlatego postanowiłam, że wszystkie inne tematy o jakich piszę, jak teoria nauki języków, recenzje i inne nazwę po protu językowa podróż:

Image result for language travel

No i całkowita nowość, której bardzo mi brakowało do tej pory, to smaczek językowy, czyli dział dla językowych nerdów 😀 Dziwne słówko, ciekawa etymologia, niespotykana gramatyka – wszystko co mnie zafascynuje, co uznam, za nieoczywiste wyląduje właśnie tam. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

Do usłyszenia wkrótce!

 

Advertisements

One thought on “Nowości na blogu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s