Nauka języków

Szybkie tricki jak nie zapomnieć języka

Uczymy się tych języków i uczymy coraz to nowych, no a co z tymi, które już znamy? Wiadome, nauka kiedyś się kończy, a co jeśli wraz z końcem nauki kończy się też nasz kontakt z językiem? Szkoda byłoby zapomnieć języka, bo nigdy nie wiadomo kiedy jeszcze może się nam przydać, prawda? Oto kilka super prostych i super szybkich tricków, które pozwolą Wam nie zapomnieć języka, mimochodem, więc nie ma wymówek, że nie mamy czasu. Trick 10 jest dla tych, którzy jednak mają więcej czasu 😉

  1. Lubisz seriale/filmy/YouTube? To nic prostszego jak oglądać je w języku obcym lub chociaż z napisami! Czas nie poświęcach, bo bądźmy szczerzy i tak oglądnąłbyś kolejny odcinek, a tak to nawet możesz się usprawiedliwic, że to dla nauki 😉
  2. Jeśli wolisz książki, to nawet lepiej – czyaj je w języku obcym, a nie tylko nie zapomnisz języka, ale nawet jeszcze się doszkolisz. 
  3. Uczysz się innego języka obcego? Sprawdź materiały to jego nauki w innym języku, którym posługujesz się bardzo dobrze! Podręcznik, blog, vlog… nauka języka przez inny język dodatkowo pobudzi Twój mózg do pracy. Super sprawa
  4. Masz znajomego, który też zna lub uczy się tego języka? “Podpiszcie” umowę, że będziecie rozmawiać/pisać właśnie w tym języku. Nic trudnego pawda?
  5. Jesteś fanem audiobooków? Znajdź je w języku docelowym, znowu przyjemne z pozytecznym. 
  6. Myśl w języku obcym! Już mniej wymagającego sposobu na “obcowanie” z językiem chyba nie ma.
  7. Masz psa, kota, rybkę? Nie wiem jak wy, ale ja ze swoim psem od czasu do czasu pogaduje – po turecku też 😉
  8. Pracujesz w międzynarodowym środowisku? Jestem pewna, że znajdziesz tam osobę, która mów w tym języku, może warto zagadać?
  9. A może wieczorki kulturalne? Jest ich mnóstwo w różnych miastach, więc będzie okazja do drinka i rozmowy.
  10. * A może chciałbyś pomóc innym w nauce i pouczyć lub po prosu porozmawiać w ramach praktyki dla kogoś? Sprawdż fb, inne media lub serwisy typu italki. 

Łatwe, prawda? 🙂 Właściwie w ramach praktyki mogłabym pisać tego bloga w kilku językach, ale chyba nie mam aż tyle czasu 😉 Do zobaczenia wkrótce!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s